„Klokan“ Kabajev přepsal historii. Tohle před ním nikdo nedokázal!

Vysočina Jihlava - Bohemians 1905

Už hattrick sám o sobě je ve fotbale velice ceněná věc. A když na něj potřebujete pouhých třináct minut, můžete se spolehnout, že se o vás bude ještě dlouho mluvit.

Přesně tohle se povedlo Jevgeniji Kabajevovi, který v Jihlavě otevřel skóre už v deváté minutě, druhý gól přidal o sedm minut později a v minutě dvaadvacáté už díky němu svítilo na ukazateli skóre 0:3.

Vskutku pozoruhodný počin zvýrazňuje navíc fakt, že v minulosti se v rámci samostatné české ligy povedl lepší kousek jen Horstu Sieglovi. Legenda pražské Sparty před třiadvaceti lety v malém derby proti Dukle nastřílela hattrick během osmi minut. Sparťané tehdy vyhráli 4:0.

V jedné věci ale Kabajev přece jen primát má. Připsal si totiž nejrychlejší hattrick od začátku zápasu. Bohemians hlavně díky němu slaví vítězství v Jihlavě v poměru 4:2.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.