KLDR znovu provokuje! Odpálila další raketu, dopadla do moře

Kim Čong-nam, Kim Čong-un

Severokorejský test oznámila jihokorejská armáda. „KLDR odpálila balistickou střelu z oblasti města Sinpcho v provincii Hamgjong namdo do Japonského moře,“ informovalo ve středu ráno velení.

Střela údajně uletěla jen 60 kilometrů předtím, než spadla do moře. Rakety z předchozích testů přitom létaly mnohem dále, píše agentura AP. Podle americké armády šlo o balistickou raketu středního doletu, kterou KLDR testovala už v únoru.

Jižní Korea i Japonsko už test odsoudily. „Je to jasné porušení rezolucí Rady bezpečnosti OSN a čin, který ohrožuje mír a bezpečnost Korejského poloostrova i celého mezinárodního společenství,“ uvedlo jihokorejské ministerstvo zahraničí. Japonský premiér se obává dalších provokací.

Naposledy odpálila Severní Korea čtyři balistické rakety na začátku března. O dva týdny později zveřejnila státní televize propagandistické video, v němž KLDR vyhrožuje Američanům válkou.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek