KLDR ukázala summit s Trumpem až teď, Kima vítaly davy

Historická schůzka Donalda Trumpa a Kim Čong-una - 5

Vedle podpisu klíčové dohody viděli diváci i triumfální návrat Kim Čong- una domů. Mírová jednání ale stále pokračují, i bez přítomnosti nejvyšších představitelů.

Letadlo severokorejského vůdce Kim Čong-una dosedá na letiště v Pchjongjangu, kde ho květinami a vlaječkami vítá početný dav pečlivě vybraných Severokorejců. To je část reportáže z nejsledovanějšího summitu tohoto roku v podání severokorejské státní televize.

Diktátorův vítězný návrat z jednání s Donaldem Trumpem v Singapuru komentuje dramatickým hlasem moderátorka, která nešetří ódami na Kimovy mírové zásluhy.

Zatímco celý svět sledoval záběry z historického setkání živě, lidé v severní Koreji je viděli s mnohahodinovým zpožděním.

Vyjednávání ale pokračují dál. Špičky severokorejské armády se dnes v demilitarizovaném pásmu setkaly s Jihokorejci, aby jednali o snížení napětí na ostře hlídaných společných hranicích.

A plný diář měl i americký ministr zahraničí Mike Pompeo, který v jihokorejském Soulu informoval o výsledcích summitu jihokorejské a japonské představitele.

„Věříme, že Kim Čong-un chápe naléhavost načasování procesu denuklearizace a že si je vědom toho, že sankce nebudou odvolány do té doby, než dojde ke kompletnímu jadernému odzbrojení Severní Koreje,“ prohlásil Pompeo.

K denuklearizaci KLDR se znovu vyjádřil i prezident Donald Trump. Ten naznačil, že možná přivře oko nad soustavným porušováním lidských práv v zemi v případě, že by to narušilo dohodu o jaderném odzbrojení.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek