KLDR testovala raketu, kterou se chlubila na oslavě. Hned vybuchla

Usáma bin Ládin a Kim Čong-un

KLDR oslavila v sobotu 105. výročí narození zakladatele komunistického režimu Kim Ir-sena. Součástí vojenské přehlídky byla i prezentace nových balistických střel. Zřejmě jednu z nich testovala severokorejská armáda v noci na neděli.

Severní Korea se pokusila raketu odpálit z východního pobřeží, ukázka síly ale nešla podle plánu. Střela se podle americké armády rozpadla ve vzduchu, zřejmě vybuchla hned po startu.

Ze stejného místa odpálil Pchjongjang střelu už na začátku dubna. Ani tento test nebyl příliš úspěšný – raketa středního doletu uletěla asi 60 kilometrů, než dopadla do Japonského moře.

Mezi KLDR, která má na své straně Čínu, a Jižní Koreou, kterou podporují mimo jiné Spojené státy americké, panuje poslední dobou velké napětí. Severokorejci už oznámili, že jsou připraveni na válku a pohrozili zpustošením USA. Americký prezident Trump si zase nechal vypracovat plán útoku na KLDR.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek