KLDR hrozí arzenálem! Režim úspěšně otestoval raketu Rodong

Návštěva Mattise na jihokorejském ministerstvu obrany

K testu došlo v neděli v 7:55 místního času, střela vylétla z letecké základny Banghyon na západě korejského poloostrova. Podle agentury Reuters se mělo jednat o raketu středního doletu s označením Rodong.

Střela podle BBC doletěla do vzdálenosti 550 kilometrů, než spadla do východního moře. Podle CNN byla raketa po celou dobu letu v hledáčku protiraketového systému Spojených států amerických.

Test výrazně odsoudil jihokorejský prezident Hwang Kyo-ahn, podle kterého by měla KLDR očekávat mezinárodní reakci. I když střela nedosáhla japonských vod, test odsoudili také japonský předseda vlády Shinzo Abe společně s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Jedná se o první podobný incident po nástupu Donalda Trumpa do úřadu prezidenta USA. Trump na společné tiskové konferenci zdůraznil, že Spojené státy stojí 100% za svým japonským spojencem.

KLDR se k testu zatím nevyjádřila.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek