Kauza lithium: Babiš hrozí Havlíčkovi trestním oznámením!

Těžba lithia na Cínovci

Na dopolední tiskové konferenci promluvili předseda hnutí ANO Andrej Babiš a ministr životního prostředí Richard Brabec. Andrej Babiš několikrát zopakoval, že situaci kolem lithia považuje za skandální.

Řekl, že pokud ministr průmyslu Jiří Havlíček z ČSSD nevysvětlí, proč podepsal memorandum o těžbě lithia právě s australskou firmou, měl by odstoupit. Když se tak nestane, je prý připraven podat na něj trestní oznámení. Chce také udělat vše pro to, aby lithium zůstalo v českých rukou.

Jako druhý promluvil ministr životního prostředí Richard Brabec. Ten se hned na začátku vymezil proti slovům volebního lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka. Odmítl, že by dával jakékoliv povolení k prodloužení průzkumů.

Už dříve Zaorálek řekl, že ministr průmyslu a obchodu Havlíček při podpisu memoranda maximálně chránil zájmy ČR. Na adresu Andreje Babiše, který označil podepsání memoranda za krádež ČSSD za bílého dne pak Zaorálek prohlásil, že se ani se neobtěžuje, aby si zjistil fakta.

Sociální demokraty v této kauze kritizovaly minulý týden i jiné strany, například komunisti. Hnutí ANO také plně podporuje svolání mimořádné schůzce Poslanecké sněmovny kvůli této kauze.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek