Karius se zase předvedl! V přáteláku obrovsky chyboval

Tweet Lorise Kariuse

Letošní finále Ligy mistrů mezi Liverpoolem a Realem Madrid se zřejmě zapíše do historie. A jen kvůli tomu, že madridský celek vyválčil letos už třetí ušatou trofej za sebou. Hodně pozornosti na sebe totiž opoutal právě německý brankář Karius. Nejprve namazal na gól Benzemovi, pak pustil jednoduchou střelu z dálky z kopačky Garetha Balea.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/May2018/2147949.jpg?437d

Karius se omlouval fanouškům hned po zápase a ujišťoval, že podobná věc už se nikdy nestane. Jenže opak je pravdou. Nejprve si fanoušci všimli jeho minely při rozcvičce Liverpoolu před zápasem s Chesterem. Míč mu tehdy proletěl jednoduše mezi nohama.

LIVERPOOLS FIRST MATCH OF PRE-SEASON… CHECKOUT KARIUS IN THE BACKGROUND #efc #everton #mufc #mcfc #cfc #rmfc #RealMadrid #ramos #bale pic.twitter.com/rk0DkvQrvL

— YNFA (@ynfafootball) 7. ervence 2018

A ještě tragičtějším zákrokem se prezentoval v dalším přípravném zápase, tentokrát s celkem Tranmere, který hraje v Anglii až pátou nejvyšší soutěž. Liverpool v klidu kontroloval zápas a po sedmdesáti minutách vedl 3:0. Jenže najednou přišly komplikace. Tranmere kopalo přímý kop a střela letěla přesně do míst, kde se vyskytoval bývalý brankář německé Mohuče. Jenže Karius se ji rozhodl místo chycení boxovat.

Karius with another Howler.. The guy needs a break from first team duties #tranmere #TRFC #trfcvlfc #Karius #Liverpool #howler #SWA pic.twitter.com/YikVR92WJm

— David Clifford (@DavidJClifford) 10. ervence 2018

Pak už to bylo jasné. K odraženému balonu se dostal jako první Smith v dresu soupeře a snížil. „Ano, mohl to chytit, i když to byla nepříjemná střela a nebylo jednoduché se s ní vypořádat. Ve svém životě jsem takových situací viděl nejmíň pět set, kdy se se balón odrazí (brankáři) od hrudi zpátky do hry,“ omlouval brankáře po utkání liverpoolský kouč Klopp. „Loris obdržel gól, ale nemůžeme po každé chybě zase rozjíždět nějaké příběhy. Chyby se stávají. Nemám je rád, vy je nemáte rádi, Loris je nemá rád. Ale prostě se stávají, tak pojďme dál a poučme se z nich,“ dodal trenér na adresu krajana. Ještě, že nakonec Liverpool vyhrál 3:2.

Nic to ale nemění na to, že skvěle obranně, záložně i útočně stavěný Liverpool má problém s brankáři. Od odchodu Reiny a Dudka nemohou stále najít gólmana, který by podával stálé kvalitní výkony. Stejně jako Karius chybuje hodně často i dvojka Mignolet, což pro takový klub, jakým Liverpool je, není vůbec dobré. Přestupové období ale ještě nekončí, třeba Klopp někoho do svého týmu zlanaří.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek