Kajínek: Nejdřív se nadechnu, pak si koupím a upeču husu

Jiří Kajínek hovoří s novináři po propuštění z vězení

Kajínek se bezprostředně po odchodu z věznice svěřil, že už dlouho se viděl, jak odchází z Mírova. Sám, svobodný, do osm kilometrů vzdálené Mohelnice.

„Ředitel věznice mi nabídl, že může zařídit, že se novinářům při odchodu z věznice úplně vyhnu. Ale to jsem nechtěl, vím, že někteří z vás tu čekají už od čtvrtka a přišlo mi sprosté se vám vyhnout,“ řekl Kajínek.

Vzápětí přiznal, že už má několik nabídek práce, některé prý velmi zajímavé. „Ale nechci to uspěchat, nejprve se chci v klidu nadechnout a rozhlédnout se. Všichni víte, že doba se změní za pět let, natož za 23 let,“ přemítá Kajínek.

Dodal, že života na svobodě se rozhodně nebojí, prý rozhodně zvládne koupit si rohlíky. Prý chce co nejdříve zajít do obchodu a koupit a upéct si husu.

Kajínek také poděkoval všem, kteří ho podporovali a věřili mu. Zopakoval, že je nevinný a že bude i nadále usilovat o obnovu procesu.

Také se nechal slyšet, že milost mu prý slibovali prezidenti Klaus a Havel, ale ani jeden z nich to nakonec nesplnil. „Miloš Zeman mi milost neslíbil, ale řekl, že ho můj případ zajímá. Jsem mu vděčný,“ uvedl Kajínek.

Pochlubil se, že žádné osobní věci si z Rýnovic neodnáší, protože všechno rozdal spoluvězňům. Mimo jiné jim daroval rádio, televizi nebo herní konzoli.

Uvedl, že ho Vězeňská služba 20 let nenechala pracovat a pak si to náhle před rokem rozmyslela. „Někdo zfalšoval moji zdravotní dokumentaci, ale to by bylo na dlouho. Každopádně zdravý nejsem, i když tak možná vypadám,“ postěžoval si bývalý vězeň.

Část přítomných Kajínek překvapil, když řekl, že rozhodně nechystá žádný mejdan na oslavu propuštění. „Já jsem abstinent, nekuřák, drogy neberu. Ale třeba se někde za měsíc potkáme a dáme si panáka,“ vtipkoval s novináři Kajínek.

Rozhodně také popřel to, že by 23 let ve vězení znamenalo, že zapomněl, jak to „venku“ funguje. „Pokud někdio musí po tříletém trestu na předvýstupní oddělení, aby se naučil, jak se otevírá tramvaj, tak mi věřte, že byl takhle blbej už před vězením,“ filozofoval Kajínek.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek