Julínek bude pískat Plzeň: Vážně? Vždyť jí pomáhal, zuří fanoušci!

Videorozhodčí

Fanoušci na sociálních sítích doslova zuří. Reagují na nasazení rozhodčích na 29. kolo české nejvyšší fotbalové ligy. Sudí Pavel Julínek bude totiž pískat zápas Plzeň versus Teplice. Je to velmi důležité klání a to zejména pro Viktorii, která může slavit ligový titul, když ale vyhraje. A rozhodčí, jakým je Julínek, se mnohým nezdá vhodnou volbou při nasazování delegací.

Julínek v minulosti totiž v mnoha zápasech chyboval a několikrát ve prospěch Plzně. Shodou okolností to bylo třeba i v zápase Viktorie s Teplicemi. Stalo se to v dubnu 2017, kdy utkání skončilo remízou 2:2 a za to mohli být fotbalisté Plzně rádi. Pavel Julínek totiž neodpískal loket Bakoše na krk Martina Filla či nechal být střet Bakoše s Tomášem Vondráškem, který při něm utrpěl otřes mozku. Nepřerušil ani hru.

Chyb ale udělal Julínek víc. V srpnu 2017 zase vyhrála Viktoria v Jihlavě 2:1, když právě Bakoš fauloval před rozhodující brankou z rohu, který se tedy neměl kopat. Pavel Julínek chyboval ale i v dalších zápasech, nejen v těch „plzeňských“. A to fanouškům vadí. „Julínek na Plzeň? To myslíte vážně?“ ptají se někteří na sociálních sítích vedení fotbalové ligy.

Fotbalový svaz vnímá negativní reakce veřejnosti, vyjadřovat se ale k jednotlivým nasazením rozhodčích nechce. „Žádné stanovisko k tomu vydávat nebudeme. Nedělali jsme to ani v minulosti, že bychom se vyjadřovali k jednotlivým delegacím,“ řekl pro Nova Sport Martin Gregor, zástupce ředitele Úseku komunikace FAČR.

Někteří fanoušci si myslí, že Julínek dělá chyby proto, že není dobrý sudí. Jiní dokonce mluví o tom, že jde Plzni na ruku, když ji v minulosti vlastně párkrát „pomohl“. „Plzeň asi znervózněla a tak zápas s Teplicemi bude řídit Julínek. Pro jistotu byl do Edenu nominován Královec,“ uvádí se v jednom příspěvku na sociální síti. „A já už se bál, že by mohl být konec ligy nějak dramatický,“ dodává ironicky jiný fanoušek.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek