Julie trpěla anorexií. Aby nemusela jíst, schovávala si jídlo do uší

Malin - 10

Terapeuté ji označili za jeden z nejhorších případů anorexie, který kdy viděli. Když jí bylo nejhůř, bála se Julia i napít vody. Jindy se zase jídla nedotkla ani rukou, bála se, že by jej mohla absorbovat kůží.

Ztratila téměř všechny vlasy a jednoduché věci, jako sprchování, jí trvaly i několik hodin. Byla příliš vyčerpaná. Omdlévala i několikrát za den a její rty a prsty byly promodralé, i když na sobě měla několik vrstev oblečení.

Vše zašlo tak daleko, že Julia nezvládala kontrolovat svůj močový měchýř a po celém těla se jí začaly tvořit otevřené rány, které se nehojily. Její kůže byla tenčí než papír.

Od počátku léčby sice přibrala deset kilogramů, ale to ovšem ještě neznamená, že má vyhráno. „Jsem ve fázi zotavování a je to velmi zmatené období. Tvrdě jsem dřela, abych nabrala a vypadám mnohem zdravěji. Ale moje mysl se s tím ještě stále nevyrovnala,“ uvedla Julia pro Daily Mail.

Julia se stále nemůže vyrovnat s vlastním odrazem v zrcadle, ale už si nepřipadá nemocná. „Někdy lidé vypadají zdravě, ale v jejich mysli je všechno jinak,“ tvrdí Julia.

První potíže se u Janssenové objevily, když jí bylo 13 let. O tři roky později jí byla diagnostikována anorexie. Děsila ji představa, že přibere pouhý gram. Někdy dokonce vstala uprostřed noci a cvičila i několik hodin, aniž by před tím pozřela něco k jídlu.

Julia přiznala, že se dnes stydí za to, co kvůli své nemoci dělala. Lékaři jí řekli, že kdykoliv mohla zemřít na selhání srdce. Dnes konzumuje tři tisíce kalorií denně, aby se dostala na normální váhu.

„Věděla jsem, že když se sebou něco neudělám, zemřu. Znám spoustu dívek a žen, které s touto nemocí bojovaly roky a dnes žijí šťastný život. Kdyby můj příběh měl inspirovat jedinou dívku, která trpí stejnou nemocí, budu šťastná,“ dodala na závěr Julia.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek