Jízdní řády čekají změny: Vlaky posílí a začnou jezdit luxusní vozy

Změny od listopadu

Pokud často cestujete vlakem na delší vzdálenosti, čeká na vás už od poloviny prosince řada příjemných změn. České dráhy plánují zrychlit vlaky především na západě Čech a cestujícím nabídnout modernější a komfortnější vozy. Nový jízdní řád začne platit 10. prosince.

„Nové expresy zrychlí spojení z Prahy do Plzně, Mariánských Lázní, Chebu a také do Domažlic. V těchto expresech a také v rychlících z Prahy přes Ústí nad Labem do Mostu, Karlových Varů a Chebu se navíc objeví modernější a komfortnější vozy. Zrychlí se také cesty v dalších místech republiky, například mezi Hodonínem a Brnem nebo mezi Brnem a Jihlavou,“ uvedly České dráhy.

České dráhy na některých trasách také posílí spoje. Denně v průměru vypraví 7041 vlaků, které za rok ujedou přibližně 125 milionů kilometrů.

Dopravce před časem zveřejnil chystané změny v mezistátní dálkové dopravě. Vlaků do zahraničí bude jezdit více a cesta se na některých úsecích zkrátí až o půl hodiny. Na změny se podívejte ZDE.

Přehled změn v jízdních řádech v jednotlivých krajích zveřejní Dráhy na přelomu listopadu a prosince. V tabulce se podívejte, jaké změny čekají na cestující na dálkových tratích:

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Nov2017/2066470.jpg?2921

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek