Jiří Drahoš bude kandidovat na prezidenta. Řekl, jak chce uspět

Jiří Drahoš

Profesor Jiří Drahoš vystoupil před novináři před desátou hodinou v Národní technické knihovně, tedy na dohled od místa, kde v mládí studoval vysokou školu. Oznámil, že bude kandidovat jako nezávislý a nevyužije možnosti stát se oficiálním kandidátem konkrétní politické strany.

Řekl, že je přesvědčen, že žijeme v nejlepší možné době, na druhou stranu má ale prý občas pocit, že si demokracie už tolik nevážíme. Poodhalil také některé své postoje ke klíčovým politickým otázkám, třeba svůj vztah k Evropské unii. Podle jeho slov je proevropsky orientován a přes to nejede vlak. Důležitost přikládá i Severoatlantické alianci.

Na setkání zmínil také otázku bezpečnosti státu. Podle něj žádný stát této velikosti není schopný zvládnout bezpečnostní tematiku osamoceně. Co se týče financování prezidentské kampaně, chce jít cestou transparentního účtu. Bývalý předseda Akademie věd oznámil svou kandidaturu před dvěma dny v rodném Jablunkově na Frýdecko-Místecku.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek