Jihlavská zoo slaví nový přírůstek, v zahradě mají ohromného tygra

Leskoptev nádherná

Ze speciální bedny na převoz pětiletého Dandyse, samce tygra sumaterského ošetřovatelé nahánějí do připravené klece.Po dvou a půl hodinovém kodrcání po D1 z Brna do Jihlavy mu ještě zbývá přežít převoz do pár desítek metrů vzdáleného výběhu.

O zábavu bude mít bude mít tygr vážící 140 kilo postaráno, hned vedle bydlí o rok mladší samice Cinta, jeho budoucí nastávající. Samce tygra teď čekají jen samé příjemné věci , měl by tu zplodit mladé.

Bylo by to zapotřebí. Tygři sumaterští původem z indonéského ostrova Sumatra jsou vyhynutím kriticky ohroženým druhem. Na celém světě jich zbývá posledních několik stovek.

V nejbližší době by měly proběhnout námluvy, zatím to ale vypadá na tichou domácnost. Vše se rázem mění, když tygry ošetřovatelé pustí k sobě, to spolu hned laškují a hrají si. A pokud vše dobře dopadne, už na jaře by se v Jihlavě mohli narodit malí tygříci. Tím by ale paradoxně líbánky pro Dandyse s Cintou skončily a on by se musel vrátit zpátky do brněnské ZOO.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek