Jezevčíka zbil násadou motyky. Týrání? Soudy se neshodnou

Holčička se psem

František Šanda z Podbořanska si nejprve loni v květnu u okresního soudu v Lounech vyslechl odsuzující verdikt a odešel s půlroční podmínkou.

O dva měsíce později ovšem bylo všechno jinak – případ se totiž dostal ke krajskému soudu v Ústí nad Labem a ten rozhodl úplně opačně – zbití psa prý týráním zvířete nebylo. A Šandu tak osvobodil, píše deník Právo.

Jenže do případu se vložil nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a kauza tak putovala k Nejvyššímu soudu. A ten podle deníku osvobozující verdikt zrušil a projednávání případu se tak vrací na začátek.

Šanda násadou motyky zmlátil jezevčíka své sousedky – zlomil mu přední nohu, čelist a púohmoždil mozek a míchu. Veterinář musel zvíře později utratit.

Muž tvrdí, že se jen bránil, protože na něj jezevčík zaútočil poté, co se Šanda psa snažil odehnat od své hárající feny.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek