Jděte domů a odpočívejte, řekli jí v nemocnice. Porodila na záchodě!

Domácí porod do vody

Devatenáctiletá Leanne Spencerová byla poprvé těhotná a když ucítila kontrakce, zamířila s přítelem i svou maminkou rovnou do nemocnice. „Po chvíli pozorování mě poslali domů. Jakmile jsem byla venku z oddělení, dostala jsem velké bolesti,“ popsala Leanne.

Když z ordinace vyšla porodní asistentka, Leanne se jí snažila vysvětlit, že se její kontrakce zhoršily. „Svalila jsem se přímo na přítele. Křičela jsem, že musím tlačit, ale ona mi řekla: ‚Uklidněte se a jděte domů, ještě nerodíte‘,“ dodala šokovaná dívka z britského Hullu.

Jen s velkým vypětím a za pomoci partnera se dostala k výtahu a sjela do přízemí. „Jako by se mi chtělo na záchod, jakmile jsem se ale posadila, nemohla jsem se ani pohnout. Ta bolest byla neskutečná, dokázala jsem jenom tlačit. Všude byla krev, a tak máma běžela pro pomoc,“ dodala.

Na toalety se nahrnul celý porodní tým a starší asistentka zjistila, že už je venku hlavička. „Zvedli mě ze záchodu na podlahu a tam jsem porodila – v jedné z kabinek. Jedné porodní bábě jsem ležela na klíně, další pomáhala Atheně na svět. Byla jsem tak vyděšená,“ vypráví Leanne.

Dodnes ji prý celá situace nahání strach, kdykoliv na ni pomyslí. Má zkaženou vzpomínku na Athenino narození, které mělo být jedním z nejkrásnějších okamžiků jejího života. Na nemocnici podala stížnost, ta však podle vedení nebyla doručena.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek