Jaký levný tarif pořídit babičce a dědovi? VELKÉ SROVNÁNÍ

V České republice existuje povinnost osobám se zvláštními sociálními potřebami poskytnout cenové plány se slevou. Tato povinnost byla uložena společnosti O2 a handicapovaní mohou získat cenové zvýhodnění 200 Kč na úhradu ceny vybraných tarifů.

Mimo zákonnou povinnost pak nabízejí někteří mobilní operátoři speciální tarify pro znevýhodněné skupiny. Mobilní operátoři T-Mobile a Vodafone nabízejí tarify pro zdravotně postižené i pro seniory.

Na českém trhu působí také virtuální operátor SeniorTel, který se zaměřuje výhradně na seniory. Pro srovnání cen tarifů pro seniory se podívejte do následující tabulky.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Feb2018/2101344.jpg?d41d

U zdravotně postižených vzniká nárok na příspěvek ve výši 200 Kč držitelům průkazů ZTP/P a ZTP z důvodu úplné nebo praktické hluchoty, osobám závislým na pomoci jiné osoby nebo osobám, které vychovávají nebo pečují o nezletilé osoby, které splňují předchozí podmínky. Zvýhodnění jednotlivých operátorů pro zdravotně postižené si prohlédněte v následující tabulce.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Feb2018/2101345.jpg?d41d

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek