Jako hráče ho uctívali, teď fandové hnali fotbalovou hvězdu ze hřiště!

Určitě si ho pamatujete z fotbalových trávníků. Hříva charakteristických dredů a jeden gól za druhým, to byl Henrik Larsson. Největší slávu zažíval na přelomu tisíciletí ve skotském Celticu Glasgow. V zeleno-bílém dresu nastřílel během 221 utkání neuvěřitelných 174 branek, obstál ale i v dalších angažmá. Třeba s Barcelonou zvedl nad hlavu dokonce i pohár pro vítěze Ligy mistrů.

Jenže jen z minulosti se žít nedá. Když pověsil 106násobný reprezentant kopačky na hřebík, dal se v rodném Švédsku na trenérskou dráhu. Začínal v druholigové Landskroně, postupně se ale vypracoval až do Helsingborgu, v jehož dresu nastartoval svou úspěšnou hráčskou kariéru.

Jenže tohle angažmá skončilo fiaskem. Pětinásobný švédský šampión letos po dlouhých třiadvaceti letech sestoupil do druhé nejvyšší soutěže. V rozhodujícím utkání prohráli s Halmstadtem 2:1 a fanoušci nesli neúspěch hodně nelibě. Slavné jméno i úspěchy byly v tu chvíli Larssonovi k ničemu. Zuřící příznivci Helsingborgu povětšinou skrytí pod kuklou naběhli po závěrečném hvizdu rozhodčího na trávník s cílem vyřídit si to s trenérem i hráči, mezi nimiž byl i Larssonův syn Jordan, osobně.

https://www.youtube.com/embed/f9EVIpqvSg4

Proti chuligánům ničícím vybavení stadionu a strhávajícím dresy z fotbalistů sestupujícího Helsingborgu musela nakonec zakročit pořádková služba a klub nyní čeká i disciplinární řízení.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek