Jágrův zápas v Přerově: Chce dát první gól! Proč nejede s týmem?

Petr Nedvěd a Jaromír Jágr

Jágr už zažil premiéru v dresu kladenského týmu, hrál proti Benátkám nad Jizerou. Kvůli slavné osmašedesátce a rozlučce Petra Nedvěda se utkání přesunulo do Liberce, kde bylo vyprodáno. Souboji legend přihlíželo 7 500 diváků. Jaromír Jágr pomohl Rytířům k výhře 7:2 třemi asistencemi.

Dnes bude hrát Jaromír Jágr za Kladno svůj letošní druhý zápas. Svěřenci Miloslava Hořavy se jedou představit do Přerova. Jágr v sestavě středočeského celku nebude chybět ani dnes. Nejen proto, že musí za Kladno odehrát patnáct zápasů, aby mohl zasáhnout do případné baráže, ale i proto, že chce hrát. Proti Benátkám vydržel celý zápas, i když bylo pravděpodobnější, že se na ledě je sklouzne, aby si splnil povinný start. I dnes má legendární útočník hrát celých šedesát minut.

Hokejisté Kladna vyrazí na čtyřhodinovou cestu do Přerova ve 12:00. Jaromír Jágr s týmem v autobuse ale sedět nebude. „Jaromír jede automobilem po vlastní ose. Není to nic zvláštního, jelikož on to tak dělal vždycky. Je to jeho zvyk,“ uvedl pro Nova Sport Vít Heral, tiskový mluvčí Rytířů. Pro vaši představu, kladenský tým jezdí na zápasy autobusem, který je na obrázku níže:

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Feb2018/2101774.jpg?d41d

Několikahodinové trmácení se po dálnici D1 autobusem zkrátka není pro každého pohodlné. A co Jágra čeká v Přerově? Spousta natěšených fanoušků, kteří vyprodali tamní MEO Arénu. Ta má kapacitu 3000 tisíce diváků (1951 míst k sezení). Pětačtyřicetiletý útočník si tak pomalu bude muset zvykat na skromnější podmínky WSM ligy. Přerovský hokejový stánek byl postaven roku 1971 a před deseti lety prošel rekonstrukcí. Takhle vypadá:

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Feb2018/2101775.jpg?d41d

Kladno nečeká ale nic lehkého. Přerov hraje WSM ligu sice jen od roku 2015 (před tím působil v třetí nejvyšší soutěži), ale od té doby udělal velký progres. Aktuálně mu v tabulce patří šestá příčka a v prvním kole play off by mohl klidně narazit na Rytíře. V jeho kádru je mnoho zkušených borců, mimo jiné i druhý nejstarší hráč soutěže (nejstarší je Jágr) Karel Plášek. Toho můžete znát z extraligy, ve které odehrál 630 zápasů a to hlavně za Znojmo, ale také za Pardubice či Plzeň.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek