Hvězdy pálí jako o závod. Tohle NHL viděla naposled před 100 lety!

Martin Frk slaví první gól v NHL

Nejlepší hokejová soutěž světa má za sebou teprve dva hrací dny a už se o ní mluví v superlativech. A to nejen v České republice, kde fanoušci obdivují výkony stálic, ale třeba i Martina Frka, který oslavil narozeniny premiérovým gólem v NHL.

Mluví se totiž o čtveřici Connor McDavid, Alexander Ovečkin, Wayne Simmonds a Brandon Saad. A čím, že si tohle kvarteto vysloužilo takovou pozornost? Je to jednoduché, za vše může jejich výjimečná produktivita.

Všichni si totiž hned v úvodu ročníku připsali hattrick. Pokud by jim taková střelecká forma vydržela, jen v základní části by zaznamenali přes 240 gólů, jak vtipně poznamenali zámořští novináři.

To je samozřejmě utopie. Nejvíce branek stihl na začátku osmdesátých let minulého století legendární Wayne Gretzky. Tenkrát jich v osmdesáti zápasech zaznamenal dvaadevadesát.

Ani k tomuto číslu se v letošním ročníku zřejmě nikdo nepřiblíží, i tak ale mají hokejoví historikové o zábavu postaráno.

Přišli totiž na to, že je to teprve podruhé v historii v úvodních zápasech sezóny, kdy do statistik přibyly čtyři hattricky. Naposledy se to samé přitom stalo před neuvěřitelnými sto lety, tedy v sezóně 1917/18.

2017-18 is the second season in NHL history to feature four hat tricks in season-opening games (Hyland, Malone, Noble, Denneny in 1917-18). pic.twitter.com/ty7IQNDOVH

— NHL Public Relations (@PR_NHL) 6. jna 2017

A tento záznam navíc může být překonán. Dnes v noci totiž čeká zahajovací utkání sezóny další šestici celků.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek