Husu na sváteční oběd seženete už těžko! Tady je ale ještě mají

2069329

Kdo chtěl ještě narychlo sehnat vykrmenou husu na svatomartinské hody, byl zklamaný. Chovatelé na drůbežích farmách totiž už měsíc zákazníky odmítají s tím, že husy zkrátka nemají. „Všechno vyprodáno. Když chce někdo husu na termín, tak si musí zavčas objednat,“ tvrdí i majitel farmy Alois Konečný.

Po husičkách je každým rokem větší poptávka. Proto se často dováží ze zahraničí. „Skoro šedesát procent husího masa se dováží z Maďarska, čtvrtina z Německa nebo také z Polska a Slovenska,“ doplnila mluvčí Českého statistického úřadu Petra Báčová.

Husa se tak v pátek dala sehnat pouze v obchodních centrech, a to mražená. Těch bylo možná trochu překvapivě dostatek. Byly ale dovezené z Maďarska. Kdo si myslel, že bude husa levnější v Polsku, mýlil se. Ve stejném supermarketu byla o stovku dražší.

Lidé před víkendem nakupovali ve velkém. Knedlík, který i se zelím patří na svatomartinský talíř, byl téměř vyprodaný. Prázdný byl také regál s máslem.

A na zítřejší svátek se chystají i restaurace, které nabízejí svatomartinské menu. Mnohé ale už teď mají plné rezervace.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek