Holčička (6) našla u spolužačky ve školce kokain. Strčila ho do pusy

Výlet mladých mužů skončil neslavně, když jim na rukou zacvakla pouta

Rodiče žáků mateřské školy Mastery Charter´s Hardy Williams Elementary School na jihu Filadelfie jsou v šoku. Jedno z dětí našlo v batohu své spolužačky pytlíček s kokainem.

„Dala jej do pusy a začala ho žvýkat,“ řekl stanici 6ABC poručík John Walker z filadelfské policie. „Naštěstí obal zůstal neporušen,“ dodal policista.

Učitelka si rychle všimla, že dítě strká pytlíček s bílým práškem do pusy a zasáhla. S podezřením na to, že jde o drogy, pytlík zabavila, obě děti odvedla na ošetřovnu a zavolala policisty.

„Dítě uvedlo, že „bonbón“ našlo v batohu spolužačky. Ta odmítla, že by měla nějaké „bonbóny“, ale byla také vzata na ošetřovnu, kde testy vyloučily, že by některé z dětí vzalo návykovou látku,“ uvedla školka v prohlášení.

Policisté prohledali batohy všech dětí, obávali se, že drog může být ve školce víc, protože dealeři je většinou balí do více sáčků, které pak svážou k sobě. Další kokain se ale nenašel. Policisté si nemyslí, že jej do školky šestiletá dívka, u níž pytlíček její spolužačka našla, přinesla z domova.

„Jak se to dostalo do jejího batůžku? Policie bude muset vše pořádně vyšetřit a doufáme, že vše dobře dopadne,“ uvedl Anthony Richardson, dědeček dívky, v jejímž batůžku spolužačka drogy našla.

Policisté a školka žádají rodiče dalších dětí, které chodí do stejné třídy, aby se okamžitě, pokud se u dětí objeví nějaké příznaky, vydali do nemocnice. Do třídy, v níž se drogy našly, chodí 25 šestiletých dětí.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek