Hlas mrtvého dědečka ho nabádal k vraždě. Muž si odsedí 10 let

Duchové

Kilianův obhájce žádal sedm let. Soud však dal za pravdu státní zástupkyni a trest zvýšil na deset let. Rozsudek je pravomocný.

Kilian pobodal loni poblíž ruzyňského letiště seniora, kterému se vloupal do bytu. Podle jeho výpovědi ho k tomu navedl hlas jeho dědečka, který mu tvrdil, že daný senior za války způsobil jeho smrt.

Senior si Kilianovi údajně stěžoval, že má bolesti a nebaví ho život. To Kilian pochopil jako signál k vraždě. Vzal nůž a muže šestkrát bodl, z toho třikrát do krku.

Senior se snažil bránit holí. Život mu zachránila pečovatelka, kterou před tím Kilian z bytu vyhodil. Jí však přišel podezřelý, tak zavolala policii a záchranku.

Policie našla Kiliana, jak se schovává v křoví. Halucinace si prý přivodil dlouhodobým alkoholismem, s kterým se plánoval léčit v pražských Bohnicích.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek