Hala v České Třebové má novou střechu. Ta stará se zřítila v lednu

Propadlá střecha v České Třebové

Minulá střecha na hale vydržela jen pár týdnů, teď by mohla podle kraje přežít celé generace. Tvoří ji třináct lepených vazníků, které jsou prý pevnější, ale také dražší. Nad rámec pojistného plnění vyčlenil Pardubický kraj tři miliony korun.

Hroutící se střecha zničila i vybavení právě zkolaudované haly. Pohřbené zůstalo hlediště, tekoucí voda pak záhy zničila podlahy.

Během týdnů může začít vysoušení. Po něm se dělníci budou věnovat interiéru. Mnohamilionové škody hradí pojišťovna. Záběry, které natočila bezpečnostní kamera, dokazují, že osmdesáti sportovcům šlo o život.

Obviněni z obecného ohrožení mají být projektant a statik, kteří pracovali právě pro výrobce vazníků. Kraj jejich práci už ale moc nevěřil a vyzval všechny, kteří s touto firmou spolupracovali, aby si svoje dílo zkontrolovaly. Firma totiž stavěla třeba v Pardubicích, Uherském Hradišti nebo Mostě.

„Ve světle této skutečnosti provedeme mimořádnou kontrolu cele střešní konstrukce,“ řekl TV Nova mluvčí mosteckého magistrátu Petr Baraňák.

Úředníci chtějí halu v České Třebové otevřít v lednu, tedy přesně rok po jejím zřícení.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek