Gorilí kluk v pražské zoo si libuje ve výškách, diváků se nebojí

Unikátní gorilí porod

Ajabu – gorilí sameček, který se narodil vloni v dubnu, dnes váží už sedm a půl kila a podle ošetřovatelů má opravdu zvláštní povahu. Zatímco venku ve výběhu bez maminky Shindy neudělá ani krok, před diváky už se tolik nebojí.

„Je velmi hravý, na jednu stranu statečný. Oproti předchozím mláďatům si tady dovoluje v rámci expozice víc – leze tady do výšek, velmi ho baví šplhat po lanech. Na to, že mu je rok a půl, tak tady dělá velké kousky,“ přikyvuje kurátor primátů Vít Lukáš.

Zajímavostí je, že až do narození malé gorilky ošetřovatelé netušili, že je matka Shinda březí. Ajabu byl tak pro ně velkým překvapením.

Zatímco jiní primáti jsou aktivní, o gorilách se to už moc říct nedá. I v přírodě za den urazí většinou jen pár stovek metrů, ne víc. Ajabu bude v pražské zoo ještě několik let, než bude muset výběh opustit. Ve skupině goril totiž může být jen jeden samec a toto místo náleží jeho otci Richardovi.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek