Fotograf se v Tatrách zřítil z 250 metrů! Jako zázrakem přežil

Tatry

Osmačtyřicetiletý Polák měl uklouznout na sněhu nad Chatou pod Rysy a zřítil se do kotliny pod Sedlem Váha, píše slovenský portál tvnoviny.sk. Svědkové popsali, že fotograf padal přibližně 250 metrů.

Zraněnému muži letěl na pomoc záchranářský vrtulník. Spolu s chatařem a dalšími turisty mu pomohli a naložili ho na palubu. Po pádu utrpěl mnohočetná zranění, podle svědků ale může být rád, že je vůbec naživu.

„Pacient byl při vědomí a komunikoval, na okolnosti pádu si ale nepamatoval. Utrpěl úraz hlavy, hrudníku a celkové povrchové poranění celého těla. Po ošetření byl ve stabilizovaném stavu přepraven do popradské nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranářů.

Pád byl podle kolemjdoucích turistů opravdu hrůzostrašný a po Polákovi na místě zůstala dlouhá krvavá stopa. Podle informací portálu neměl muž přilbu ani vhodnou obuv. Šel navíc náročným tereném.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek