Fotbalové kluby překvapily: Berbr jako kandidát na šéfa nevadí!

Zástupci Ligové fotbalové asociace, která řídí profesionální soutěže, zahájí jednání s možnými kandidáty na nového předsedu, konkrétní jména neuvedli.

Majitelé klubů se sešli kvůli aféře s dotačními programy, kvůli níž je ve vazbě předseda asociace Miroslav Pelta a obvinění čelí i FAČR. Za necelý měsíc 2. června proběhne valná hromada, na které měl obhajovat svůj post Pelta, jenž dosud neměl protikandidáta. Uzávěrka přihlášek je v pátek, kandidaturu nevyloučil Berbr a uvažuje o ní i předsedkyně České asociace fotbalových hráčů Markéta Haindlová.

„Kluby první ligy okamžitě po dnešním setkání zahájily jednání s výkonnostním fotbalem o dalších krocích včetně shody na novém vedení a způsobu řízení FAČR. Chtěli bychom se aktivně spolupodílet na utvoření nového výkonného výboru,“ uvedl předseda LFA Dušan Svoboda.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek