Florida už netáhne, chodí na ni málo lidí. Je za tím odchod Jágra?

Jaromír Jágr

Není to tak dávno, co Jágr pobýval v České republice a pomalu se chystal na to, že oblékne dres svého Kladna a nastoupí za něj v ligovém utkání. Kladenský stadion byl téměř vyprodaný a to díky němu. I když nakonec nehrál. V době, kdy už měli lidé lístky koupené, řekl, že si jeho start ve druhé nejvyšší české lize nepřejí kluby, se kterými jedná.

V zámoří se teď začalo spekulovat o tom, jaký je důvod, že klesá návštěvnost na zápasech Floridy Panthers, za kterou Jágr ještě vloni hrál. Třeba na derby s Tampou nepřišlo ani deset tisíc fanoušků. Ještě loni byla přitom průměrná návštěvnost klubu 14 620. Letos 12 766 diváků.

Jednak se Panterům nedaří, ale i odchod Jaromíra Jágra v tom podle zámořských novinářů hraje svou roli. Podle NHL.cz by mohla být ztráta na lístkách oproti loňskému ročníku sedm milionů dolarů. A to nepočítáme ztráty z prodeje dresů slavné osmašedesátky.

Nejlepší průměrnou návštěvnost v letošní sezoně má Chicago (21 481), jen o stovku méně má Montreal. Nejhůře je na tom v tomto ohledu Carolina, na kterou průměrně chodí 11 449 diváků.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek