Fleury poprvé v hale Penguins jako soupeř: Přivítání ho dojalo k slzám!

Datum 6. února bylo v kalendáři Marca-Andrého Fleuryho jistě vyznačeno speciální barvou. Věděl, že ten den poprvé vjede na led pittsburghské PPG Paints arény v dresu, který na sobě nebude mít tučňáka.

„Nevěděl jsem, co očekávat,“ říkal už po zápase o nervozitě z přijetí fanoušky. V NHL není moc běžné, aby fanoušci srdečně vítali bývalé hráče svých klubů, byť by se dali považovat za legendy klubu. Proto se jeho pochybám není možné divit.

Otázky, jak ho fanoušci přijmou, mohl okamžitě hodit za hlavu. „Už při rozbruslení jsem měl husí kůži, když jsem jezdil kolem fanoušků s cedulemi, na kterých bylo tolik milých slov,“ neskrýval dojetí olympijský vítěz z Vancouveru 2010.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fvegasgoldenknights%2Fvideos%2F721196404747579%2F&show_text=0&width=560

Nejvíce emotivní moment přišel při jedné z komerčních přestávek v první třetině, když na kostce nad ledem běželo video s nejlepšími momenty Fleuryho v dresu Penguins za mohutného skandování domácích fanoušků. Viditelně rozrušený brankář jim pokynul svou hokejkou, poklepal si na hruď a pomyslně zatleskal. Dlouhé desítky vteřin se pak nehrálo.

V jednu chvíli ho kamery zachytili, jak si pod maskou stírá z obličeje kapičky vody. Šlo o slzy? „Možná… Byl to pot, hodně potu,“ usmíval se potutelně před novináři.

Sympathy cryers: Turn away now. pic.twitter.com/TjXfWVYvHf

— Pittsburgh Penguins (@penguins) February 7, 2018

Výsledek utkání byl ve světle těchto událostí vedlejší, Las Vegas s Fleurym v brance nakonec prohrálo 5:4. „Tohle byla noc, na kterou nezapomenu, ale zapomenu na výsledek,“ říkala po utkání jeho hlavní hvězda.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek