Finanční poradce: Pomocník, nebo ďábel v rouše beránčím?

Peněženka

Každý řeší peníze, ať už je má, anebo nemá: jedni nevědí, kam je investovat, druzí zase, kde je ušetřit. Navíc je na trhu nepřeberné množství produktů. A teď babo raď. K tomu všemu slouží finanční poradce, pokud je skutečně dobrý. Jak ho ale poznat?

Úplně nejlepší je dostat doporučení. Znáte-li někoho, kdo si nemusí hlídat obnovu pojistek, protože to za něj dělá poradce, nebo mluví o zařizování hypotéky jako o úplné pohodě, jste na správné stopě. Pokud žádné reference neseženete, obraťte se spíš na někoho, kdo tuto činnost provozuje dlouhodobě a má svou kancelář.

Měl by mít výborný přehled o všech dostupných produktech, ať už hypotékách, pojištění, nebo investicích, a na základě vašich přání by měl vybrat nabídku šitou na míru přímo vám. Pak vám může pomoci ušetřit i vydělat. V neposlední řadě by měl neustále vše srozumitelně vysvětlovat.

Pokud se pro některého rozhodnete, dejte na selský rozum a nenechte se do ničeho tlačit. Zbystřete, pokud o vás poradce nic neví, ale rovnou vám nabízí zaručené „pecky“ na trhu. Navíc musíte vždy naprosto přesně vědět, co podepisujete a že je to pro vás skutečně výhodné.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek