Exhokejista Čechmánek znovu před soudem! Zneužil i kamarády

Roman Čechmánek

Roman Čechmánek je před soudem kvůli patnácti milionům, které podle obžaloby nesplácel hlavně svým dodavatelům. Ve velkém se totiž pustil do investic a stavěl třeba pension na chorvatském ostrově Brač, bytový dům v Holešově, nebo pivovar ve Zlíně.

U soudu se dnes objevili jeho někdejší reprezentační kolegové, vřelé setkání to ale nebylo. Vypovídal třeba někdejší trojnásobný mistr světa Petr Čajánek. Ten Čechmánkovi půjčil sedm milionů korun.

Jenomže peníze skončily u někdejšího zlínského advokáta Milana Holomka, jehož soudy poslaly před časem do vězení na devět let. Využil prestiže, kterou na Zlínsku měl. Sliboval nadstandardní zúročení peněz. Ty už ale nikdo neviděl, zhruba čtvrt miliardy zmizelo neznámo kam.

Dalším, kdo Čechmánkovi půjčil, byl další hokejový mistr světa Miroslav Blaťák. „Určitě jsem přišel o své peníze, takže nemůžu říct, že bych si jako podvedený nepřišel,“ řekl Blaťák.

Čechmánek ale vinu odmítá. Tvrdí, že ho zničila podaná insolvence na něj, která mu znemožnila vyrovnat jeho závazky.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek