Evropská liga: Zlín se hroutí, v Kodani prohrává už o tři góly!

Vukadin Vukadinovič a Michael Krmenčík

Zlín přijel do Kodaně v roli outsidera, v první půli se mu ale většinu času dařilo držet s Dány krok. Do 42. minuty bylo hostům horko bylo hostům snad jen ve dvou momentech.

Poprvé když se se domácí marně dožadovali pokutového kopu, podruhé když z otočky nebezpečně pálil Toutouh, bránu ale přestřelil.

Přesto se Kodaň nakonec dočkala, když se v závěru úvodního dějství prosadil hlavou Lüftner. Moravany inkasovaná branka zaskočila, na startu druhé části bylo ale ještě hůř. Krásnou ranou se totiž prosadil Benjamin Verbič

Za hosty mohl následně snížit srbský rychlík Vukadinovič, tváří v tvář gólmanovi ale selhal. Stejně jako dříč Jiráček, jenž z dálky netrefil prostor mezi tyčemi. A Železník pak promáchl…

Střeleckou nemohoucnost hostů pak vytrestala Kodaň, která sice v 90. minutě trefila nejdřív tyč, krátce poté ale potvrdil triumf Dánů opět Verbič.

A nedaří se ani Slavii, jež bojuje se španělským Villarealem. Hosté byli od prvních minut mírně aktivnější a do vedení šli už v 15. minutě, kdy střelu Soriana vyrazil gólman Laštůvka jen před sebe a střelec Bacca z voleje poslal balon přímo do sítě.

Domácí mohli kontrovat hned v zápětí, Sobol ale v dobré šanci selhal. A na sklonku první půle neuspěl ani Sýkora. Ale dál zlobili i hosté, kteří si vypracovali několik dalších vyložených šancí. Tu největší měl v 57. minutě Fornals, zblízka však vůbec netrefil bránu.

Až poté si velkou převahu vytvořili domácí, které mohl několikrát vrátit do zápasu Souček. Nejdřív ale místo sítě trestuhodně trefil Necida, poté těsně přestřelil a nakonec zamířil hlavou jen do středu brány. Zmar Slavie pak podtrhl i Škoda, který před prázdnou bránou vůbec netrefil míč.

Paradoxně své vedení navýšili hosté, když si v závěru dal vlastní gól Simon Deli.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek