Evropská liga: Plzeň vede 3:1 nad Luganem, řádí šutér Krmenčík

Radim Řezník

V domácí lize Viktoria válí bez ztráty kytičky, po třech zápasech základní fáze Evropské ligy ale měla na kontě jen tři body. Zklamáním pro ni byla hlavně prohra 2:3 v Luganu, teď ale hraje se stejným soupeřem doma a zatím vede 2:1.

Hned zkraje utkání sice mohli jít do vedení až nečekaně ofenzivní hosté, velkou šanci ale nedali a přišel trest. Po precizní akci se prosadil v laufu hrající kanonýr Krmenčík, hosty to však ani náznakem nepoložilo.

A tak přišlo brzké vyrovnání poté, co Mariani vymetl šibenici. Nerozhodný výsledek ale vydržel pouhé čtyři minuty, než se znovu prosadil nejlepší muž první půle Krmenčík. Po půlhodině sice mohlo být opět srovnáno, agilního Marianiho však vychytal gólman Hruška.

Naopak znovu udeřila Plzeň zásluhou Tomáše Hořavu, jenž hlavou trefil poločasové vedení Západočechů 3:1.

Udrží Viktoria tento náskok? A kolik gólů ještě padne? Sledujte druhou půli v přímém přenosu na NOVA SPORT 1.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.