Dvouletého Matyáška zachránila při výbuchu plynu postýlka

Výbuch plynu v Hradci Králové

Výbuch dům vážně poškodil. Obrovské štěstí měla přitom matka s malým synem, kteří v okamžiku exploze leželi v posteli. Postýlku s dvouapůlletým Matyáškem zasypaly sutiny, naštěstí oba vyvázli bez vážných zranění.

„Byli jsme v obýváku. Malý ležel v postýlce, najednou se ozvala rána, všechno se nadzvedlo a najednou už tam nebylo nic. Syn měl bouli na čele, protože se na něj zřítila zeď. Zachránila ho postýlka,“ uvedla maminka malého Matyáše.

Proč plyn explodoval dále vyšetřuje policie. V domě probíhala rekonstrukce, možná i plynového obvodu. Jestli to má s výbuchem souvislost zatím není jasné.

Policie v tuto chvíli vše vyšetřuje jako podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. Za to hrozí trest až několik let vězení. Výbuch se odehrál v pondělí v půl druhé odpoledne.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek