Dvojnásobná vražda školaček. Doubice se vzpamatovává ze šoku

„Celá vesnice je stále otřesena, to asi jen tak neodezní, ale situace se již uklidnila. Panika nebo strach nepanují, život se vrací k normálu,“ řekl starosta obce Doubice Jan Drozd.

K otřesnému činu se přiznal Martin D, pětatřicetiletý muž je obviněný z vraždy a pokusu o vraždu. Útočník měl mladší z dívek zavraždit uvnitř chaty a starší s těžkými zraněními pak vyhodit deset kilometrů za Doubicí. Přeživší mělo zachránit to, že si útočník myslel, že je mrtvá.

Smrt čtrnáctileté dívky nesou velmi těžce její kamarádi. „Nikdy na tebe nezapomenu. Měla jsi toho tolik před sebou. Tolik si toho chtěla s koňmi dokázat,“ napsala Nikola. „Bude mi ta malá holka od koní chybět,“ pláče Katka.

„Vzpomínám na tebe a nikdy na tebe nezapomenu! Byla jsi moje spolužačka i kamarádka. Je to fakt hrozný,“ napsala Niki. “Budou mi chybět ty tvoje narážky a ty tvoje záchvaty smíchu,“ napsal Jára.

Martin D. podle obhájce s policií spolupracuje. Nechtěl údajně nikoho zavraždit a ani svým jednáním nepředpokládal, že by mohl někoho zbavit života. „On popsal, že skutečně došlo k tomu, že určitá osoba byla zraněna a že určitá osoba zemřela, ale rozhodně ji nechtěl zavraždit,“ tvrdí mužův obhájce Zdeněk Pánek.

Za vraždu školačky (†14) v Doubici hrozí muži výjimečný trest

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek