Duel velkých příběhů. Obě porazily rakovinu, teď spolu vyhrály titul!

Bryan Murray

Šlo sice o „menší“ turnaj, postupně ale přitahoval čím dál tím větší pozornost. V jeho pavouku totiž nechyběly Alisa Klejbanovová a Victoria Duvalová.

A tyhle dvě hráčky už moc dobře vědí, že tenis není zdaleka to nejdůležitější. Mají totiž za sebou boj daleko náročnější, než jsou zápasy na antukovém či travnatém povrchu.

Klejbanovová bývala hráčkou elitní světové dvacítky, získala pět turnajových titulů na okruhu WTA, na grandslamech to dvakrát dotáhla do osmifinále. Jenže před šesti lety přišla rána. Alisa se dozvěděla, že trpí Hodgkinovým lymfomem.

Z vážné nemoci se ale vyléčila. Než se vrátila naplno zpět na kurty, trvalo to však téměř dva roky.

Duvalová má s onkologickým onemocněním ještě čerstvější zkušenost. Stejná diagnóza jako v případě Rusky přerušila tehdy teprve osmnáctileté dívce z USA kariéru na dobu od června 2014 do srpna 2015.

Jak ona, tak její kolegyně však své boje vyhrály. A daly se dohromady. Čtyřhru v Lubbocku sice začaly už v kvalifikaci, nakonec ale dokráčely až k titulu.

Oběma se navíc náramně dařilo i v singlu. Pavoukem postupně došly až do finále, kde už byla úspěšnější Klejbanovová a vyhrála 6:0. 6:2.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek