Drama fotbalistů Hradce: Pohotový řidič autobusu zabránil tragédii!

Ke všemu došlo po cestě z chorvatského Umagu na dálnici směrem na Vídeň. Poklidná cesta se změnila v nepříjemný zážitek, když autobusu, v němž fotbalisté cestovali, během chvilky ulétla dvě kola.

„Předjela nás naše kola, nejdřív jedno, pak druhé,“ komentoval situaci pro iDnes. cz jeden z hradeckých koučů Bohuslav Pilný.

Předzvěstí incidentu naštěstí údajně bylo, že těsně před tím začalo cosi hučet, a tak řidič autobusu zpomalil „Kdyby jel naplno, tak to nedopadlo dobře. Měli jsme štěstí v neštěstí,“ uvědomoval si Pilný.

Štěstí ovšem nemělo jen osazenstvo autobusu, ale vlastně všichni účastníci provozu, kteří v těch chvílích po dálnici projížděli. Utržená kola totiž mohla zasáhnout kterékoliv z vozidel.

Autobus musel zastavit u krajnice, policie dopravu od místa nehody odklonila. Po dvou hodinách řidiči kola provizorně připevnili a pokračovali v cestě. „Jeli jsme krokem, kola držela na dvou šroubech, ale dojeli jsme, naštěstí asi po dvou kilometrech byla čerpací stanice,“ uvedl trenér. Po dalších pěti hodinách pro všechny přijel náhradní autobus, který je dopravil do Čech.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek