Dostane se SPD do Sněmovny? Ptejte se lídra hnutí, co plánuje!

V soutěži oblíbenosti letos Tomio Okamura bodoval, sympatie mu podle průzkumu agentury STEM vyjádřilo 46 procent lidí. Dokonce to vypadá, že by jeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) letos mohlo poprvé proniknout až do Sněmovny (více informací zde).

Strana prosazuje boj proti islámu, odmítá i další setrvání v Evropské unii a zavedení jednotné měny. „Konec diktátu EU, odejdeme po anglicku,“ nabádá ve volebních spotech Tomio Okamura s tím, že Česko by mělo rozhodovat samo o legálním držení zbraní, výrobě potravin i energií.

Hnutí se ve svém programu zaměřuje na rodiny, jejichž základem má podle něj být tradiční svazek muže a ženy. Dále obrací svou pozornost na seniory, děti a invalidy, kterým slibuje nový „systém sociální solidarity“.

Co dalšího chce Svoboda a přímá demokracie nabídnout voličům? Jak chce ostatní přesvědčit, aby jim dali hlasy? Ptejte se prostřednictvím chatu, odpovídat na vaše dotazy bude lídr hnutí Tomio Okamura a to ve středu po Televizních novinách ve 20:30.

On-line rozhovor

Chat s Tomiem Okamurou

Online rozhovor začíná 11.10. v 20:30.Tomio Okamura se narodil v roce 1972 v Tokiu rodačce z Moravy a japonsko-korejskému otci. Dětství prožil střídavě v bývalém Československu a v Japonsku, kde prožil necelých 10 let. Když jeho matka onemocněla, žil s mladším bratrem nějaký čas v dětském domově v Mašťově u Podbořan. V Čechách absolvoval základní školu a poté vystudoval střední chemickou průmyslovku.

Na nějaký čas vycestoval do Tokia. Začínal jako popelář, později prodával v kině popcorn, po návratu do Prahy se stal externím komentátorem britského veřejnoprávního rádia BBC. V říjnu 2012 byl jako nezávislý nestraník zvolen senátorem za obvod 80 ve Zlínském kraji. O rok později založil hnutí Úsvit přímé demokracie, byl zvolen jeho předsedou a hned ve volbách v říjnu 2013 vstoupil úspěšně do Poslanecké sněmovny. Stranu opustil v roce 2015, aby později založil nové hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek