Domeček za 16 tisíc korun! Manželé si ho postavili sami

Edith odmítla prodat dům

Alla a Garrett sdílí nadšení ohledně výroby nejrůznějších věcí. S nápadem o zahradním domku přišla Alla, které si vždy přála jeden na zahradě mít. „Malé domky mě fascinují tím, že jsou i na tak malém prostoru schopné pojmout všechny nezbytnosti a využít i různý nábytek a další chytré úložné prostory,“ popsala žena, která se živí jako fotografka.

Inspiraci hledala na internetu – především sociálních sítích a YouTube kanálech. Zaujal ji návrh nevšedního zahradního domku z dílny Dereka Diedricksena, který je ve tvaru písmene A. Rozloha o velikost 7,5 m² jim na zahradu úplně stačila.

Za návrh autorovi zaplatili. I s materiálem za zahradní domek zaplatili 16 tisíc korun. Malé obydlí zvládli postavit sami. Manželé věnovali stavbě tři týdny času. Stavbu svépomocí si velice vychvalují. Místo dovolené u vody zůstali doma a společně řezali dřevo a budovali své zahradní místečko.

Domek není hlavním bydlením. Stačí jim tedy jen přenosná toaleta. V domečku mají dvě postele, poličky a přenosný vařič. Elektřinu zajišťuje solární panel nainstalovaný na střeše. Právě ten byl z celé stavby nejdražší. Použili totiž recyklované materiály, které sesbíraly od rodiny a přátel. Dali tak novou šanci na využití například oknu z vyřazeného karavanu.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek