Dojemné video! Čeští vojáci z Afghánistánu poslali vzkazy rodině

Vánoce vojáků v Afghánistánu

Ne každý může trávit vánoční čas s rodinou u ozdobeného stromku s voňavým cukrovím. Mezi ty, kteří se se svými nejbližšími u štědrovečerní večeře nesejdou, patří i čeští vojáci, kteří jsou na misi v 6000 kilometrů vzdáleném Afghánistánu.

Díky televizi Nova však alespoň mohli pozdravit své nejbližší. „Chtěla bych z Kábulu pozdravit všechny do České republiky. Naší meteorologickou službu, mé kolegy v Náměšti, a hlavně celou rodinu a mého manžela, který mi samozřejmě chybí. A už se mi to tady krátí, takže za chviličku jsem doma,“ vzkazuje jedna z poručic.

„Nejprve mi dovolte, abych pozdravil všechny občany České republiky a popřál jim šťastné Vánoce. Potom hlavně vzkazuju Richardovi a Elence, mamce, bráchovi, ať se jim všem daří. Nesmím taky zapomenout na kolegy z práce, agenturu personalistiky, všechno nejlepší.

A taky všem vrchním a vedoucím praporčíkům, které máme v Armádě České republiky, dále přátelům, svým známým, svým sousedům ze Slavonína, z Nemilan, z Žerůvek, z Bystročič, z Olomouce, a tak dále. Šťastné a veselé, užijte si Nový rok,“ říká v reportáži jeden z nadpraporčíků.

„Chtěl bych pozdravit manželku Evu, celou svoji rodinu, a hlavně malého Michala. Vzkazuju, že se na něj těším, že už to dlouho trvat nebude a budu za chvíli doma,“ uvádí v neposlední řadě jeden z rotmistrů.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek