Dojemné gesto: Lidé pečují o zmrzlé psy, nosí jim deky a jídlo

Zachránění psi

Turecko zasáhla nezvykle krutá zima. V Istanbulu teď pravidelně klesají noční teploty až patnáct stupňů pod nulu. V celé Evropě už umrzlo několik desítek lidí, v Turecku u hranic objevili také těla tří uprchlíků – i oni umrzli.

Bezdomovci v Istanbulu se teď před mrazem schovávají, kde se dá. Jenže zatímco oni mohou do vyhřátých interiérů nebo nádraží, toulaví psi zůstávají před dveřmi. Zimou trpí o to víc. Přesto se za chladných nocí instinktivně stahují k osvětleným výlohám obchodů, protože čekají, že by tam mohlo být lépe a tepleji.

Smutného osudu opuštěných psů v mrazivém počasí si všimly tři dívky v istanbulské čtvrti Bakirkoy. U vchodu do obchodního centra zřídily pro psy provizorní noclehárnu. Psi jsou sice stále na mraze, ale spí alespoň na papírových kartonech a pečlivě přikrytí dekami. Dostávají granule i vodu.

Gesto tří dívek vyvolalo vlnu podpory na sociálních sítích, až se z něj stala kampaň na podporu toulavých zvířat. K dívkám se přidali další lidé a začali toulavým psům i jinde nosit přikrývky a jídlo.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek