Do politiky po volbách míří stovky Čechů. Nejvíc táhnou Piráti a SPD

Sčítání hlasů

Je všeobecně známé, že Češi se do politiky dlouhodobě příliš nehrnou. Teď po volbách mají ale o členství ve stranách větší zájem. Hlásí se nejvíc k Pirátům a SPD Tomia Okamury.

Piráti na svých webových stránkách dokonce upozorňují, že strana je „trošku zahlcena“. Novým členům slibují třeba uvítací balíček. Kdo naopak zaostává je vítězné hnutí ANO. Od voleb registruje zhruba sto nově přihlášených.

Lépe je na tom i TOP09, se kterou to před volbami vypadalo tak, že ze sněmovny vypadne. Teď eviduje zájem zhruba dvou stovek lidí.

U hnutí STAN počet zájemců také stoupá – členská základna se ale tenčí lidovcům. Řady se podle politologů pročistí i v ČSSD – ta dnes ale čísla neměla k dispozici. Konkrétní nebyla ani na počet členů nejsilnější KSČM. Volby přitom zřejmě ovlivní některé strany i po finanční stránce.

Strany se většinou nechystají hledat si pro sebe nové sídlo. Výjimkou jsou Piráti. Jejich adresa je teď na pražském Žižkově. Na první pohled ale není příliš znát, že tady pobývá třetí nejsilnější politická strana.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek