Do boje o Hrad se hlásí bývalý diplomat Fischer. Podpisy prý má

Marek Hilšer, Jiří Drahoš, Michal Horáček, Vratislav Kulhánek

Současný ředitel agentury STEM Pavel Fischer chce kandidaturu oficiálně oznámit ve čtvrtek na tiskové konferenci. Fischer je bývalým poradcem exprezidenta Václava Havla, ale pracoval i v diplomacii jako velvyslanec ve Francii a Monaku.

Podporu senátorů mají údajně už i místopředseda horní komory Jaroslav Kubera a Karel Štogl, bývalý šéf kabinetu premiéra Rusnoka. Další kandidáti – Jiří Drahoš, Michal Horáček nebo Miloš Zeman se spolehli na občany, od kterých už získali potřebných 50 tisíců podpisů.

Mezi desítkou senátorů, kteří měli údajně Fischera v jeho kandidatuře podpořit jsou například Petr Šilar,Jan Horník nebo Tomáš Czernin.

Že nasbíral dostatek podpisů, tvrdí i podnikatel Vladimír Boštík. Mezi další kandidáty patří například lékař Marek Hilšer, exšéf automobilky Vratislav Kulhánek, předseda zbrojařské asociace Jiří Hynek, hudebník Petr Hannig, podnikatel Igor Sládek nebo Miroslav Sládek.

K dnešku se tak o post prezidenta uchází asi dvě desítky kandidátů.Na podání kandidátních listin ale mají případní uchazeči čas ještě do 7. listopadu. Při první přímé volbě v roce 2013 bylo uchazečů celkem dvacet. K volbě jich bylo nakonec připuštěno pouhých devět.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek