Detroit patří Rahalovi, přemožitele nenašel ani ve druhém závodě

Graham Rahal a Courtney Force

Rahal startoval do závodu ze třetího místa. V kvalifikaci se totiž před vítěze sobotní kvalifikace Rahala a Castronevese dostali vítěz Indy500 Sató a jeho stájový kolega Hunter-Reay. Ten vyhrál druhou kvalifikační skupinu, která byla výrazně pomalejší než první, protože piloti měli kvůli nehodě Carlose Muňoze jen jeden pokus na to, aby se kvalifikovali. Výsledky kvalifikace najdete ZDE.

Šance, že oslaví svým typickým šplhem na plot vítězství, velmi záhy vyhasly pro „Spider-mana“ Castronevese. Při předjíždění Hunter-Reaye o zavadil zadním kolem o přední křídlo Hunter-Reayova vozu, to zlomil a prořízl si o něj pneumatiku.

Předtím se před Hunter-Reaye dostal pozdější vítěz Rahal. Zasekl se ale za Satóem. Postupně se za ně dotáhli Power a Pagenaud. Rahal ale vydržel na trati o kolo déle než Sató, a při prvních pit stopech se dostal před japonského závodníka. Tolik štěstí neměli piloti týmu Penske, Power, Pagenaud a záhy také Newgarden, který sice jel na jiné strategii, po pit stopech se ale vrátil na trať na pátém místě a své kolegy bržděné pomalejším Satóem.

Sató vydržel před rychlejšími piloty týmu Penske až do posledních zastávek v boxech. Power s ním zastavil společně ve stejném kole. Mechanici jej vypustili těsně před tím, než kolem projel Japoncův vůz. Newgarden byl ještě úspěšnější a od mechaniků se vrátil před Satóem i Powerem. Na Rahala ztrácel 20 kol před koncem 18 sekund.

Na překážku na trati ale narazil i Rahal. Ten se zasekl za Hunter-Reayem, kterého nedokázal předjet o celé jedno kolo. Newgarden každým kolem odmazával z Rahalova náskoku vteřinu. Pět kol před koncem konečně Hunter-Reay Rahala před sebe pustil. Než mohl Rahal zase poodjet vypověděl službu motor Honda ve voze Jamese Hinchcliffea. Nepojízdný monopost zůstal stát na dráze a na trať vyjel poprvé zpomalovací vůz. Ve stejnou chvíli vypovědělo službu turbo ve voze Spencera Pigota a na trať se vyvalil hustý bílý dým.

INDYCAR rozhodla závod přerušit. Vyvěsila červené vlajky a piloty povolala do boxů. Pomalejší vozy přesunula na konec pole, aby se jezdcům bojujícím o vítězství nepletly do cesty. V závěru dostali jezdci šanci na krátké finále. Restart přišel dvě kola před koncem.

Rahal ale nenechal nikoho na pochybách, že je v Detroitu nejlepším jezdcem. Soupeřům rychle poodjel a nedal Newgardenovi šanci, aby se jej pokusil o vítězství připravit. Druhá příčka patila Newgardenovi, třetí dojel závod Power.

V osmém závodě letošní sezóny se poprvé některému z pilotů podařilo vyhrát dva závody během jedné sezóny. Třikrát se podařilo v rámci jedné sezóny triumfovat neuvěřitelným 11 jezdcům, letos by IndyCar mohla tento rekord ještě překonat!

Šanci se k němu přiblížit budou mít piloti už nadcházející víkend, kdy je v noci ze soboty na neděli čeká závod na rychlém oválu Texas Motor Speedway u městečka Forth Worth. Vítěz dvou závodů v Detroitu Graham Rahal ovládl loňský závod právě v Texasu. Závod odvysílá živě stanice Nova Sport 1.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek