Děti základní školy v ohrožení: Někdo je láká do červeného auta!

Podezřelé červené auto v případu ztracené Míši

Vedení základní školy v pražských Lipencích varuje rodiče i děti, aby si dávali pozor na červené auto, jehož posádka láká děti do vozu.

„Ač neradi, přicházíme opět s upozorněním na případ, který nám nahlásil jeden z rodičů našeho žáka. V pátek 31.3. kolem poledne zastavilo u Žabky červené auto a jeho posádka (čtyři muži) lákala našeho žáka, který se tudy vracel ze školy, aby si nasedl,“ varovalo vedení školy prostřednictvím sociálních sítí.

„Poučte prosím znovu své ratolesti, jak se mají v takovém případě zachovat. Pokud si navíc zvládnou zapamatovat SPZ, mohou tak pomoci v řešení případu,“ dodala.

Podle ředitelky školy chlapec naštěstí do auta nenastoupil a nic se mu tak nestalo. Jedná se ale už o třetí případ za poslední půlrok. „Už před několika měsící, před Vánoci na podzim, jsme něco podobného tady řešili. Zase to bylo červené auto, také takové lákání do auta,“ potvrdila TN.cz ředitelka školy Jitka Krůtová.

Tehdy škola řešila hned dva případy najednou. Jednou šlo o žákyni školy a jednou o dítě žijící poblíž školy. „Tehdy jsme udělali nějaká bezpečnostní opatření, měli jsme tu policii České republiky z preventivního oddělení,“ dodala Krůtová.

„Zvýšili jsme tam hlídkovou činnost. Případem se zabývá policie České republiky,“ potvrdila vedoucí Městské policie Zbraslav.

„Podobný podnět jsme opravdu dostali, prověřujeme ho,“ dodala mluvčí policie Andrea Zoulová s tím, že s podobnými informacemi se nyní ‚roztrhl pytel‘. Velká část z nich se však nezakládá na pravdě.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek