Detektivové GIBS zadrželi dva muže, jeden je z cizinecké policie

Senior ve vězení - ilustrační foto

Detektivové ve středu v podvečer zatkly před hotelem na rokycanském Malém náměstí dva muže. Podle informací televize Nova má být jedním ze zadržených člen cizinecké policie. Za úplatu měl údajně poskytovat policejní informace. A právě v hotelu v Rokycanech měl úplatek přijmout.

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zatím k včerejšímu případu více informací nepodává, vyšetřování totiž nebylo dosud ukončeno. Podle informací televize Nova detektivové zadrželi dva lidi a to muže z Ukrajiny a příslušníka cizinecké policie.

Její mluvčí se odmítla k případu vyjádřit. Dozorující plzeňský státní zástupce Roman Šustáček ale potvrdil, že inspekce vyšetřuje člena tamní cizinecké policie: „Jenom potvrdím, že skutečně provádějí úkony ve vztahu k příslušníkovi cizinecké policie a jednomu občanu cizího státu.“

Štáb TV Nova ve čtvrtek muže, kterého včera GIBS zadržela, zastihl v Rokycanech na stejném parkovišti před hotelem. Znamenalo by to, že ho policie po několika hodinách propustila.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek