DERNIÉRA SLAVNÉHO HERCE: Jak smrt hlavní hvězdy filmu ohrozila natáčení?

Postava Jokera, hlavního záporáka drtivé většiny komiksů a filmů z batmanské série, se mezi fanoušky těší obrovské popularitě. Když krátce před natáčením snímku Temný rytíř režisér Christopher Nolan veřejnosti oznámil, že právě tato postava bude ztvárněna hercem Heathem Ledgerem, fanoušci zuřili. Tvrdili, že se hvězda dramatu Zkrocená hora na postavu Jokera nehodí a nemá na to, aby dosáhla bravurního hereckého výkonu Jacka Nicholsona, který si Jokera zahrál v jednom z batmanových příběhů z roku 1989.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Apr2017/1987113.jpg?d41d

Heath Ledger byl v průběhu natáčení, dne 22. ledna 2008, sedm měsíců před uvedením filmu, nalezen mrtvý ve svém newyorském bytě. Herec trpěl často depresemi a úzkostmi, proto se zpočátku lidé domnívali, že šlo o sebevraždu. Nakonec se vyšetřovatelé shodli na hercově nešťastném a neplánovaném předávkování v důsledku kombinace několika léků, primárně antidepresiv.

Fanoušci série dostali strach o vznik filmu, ovšem pár dní po ohlášení Ledgerovy smrti vydal režisér snímku zprávu, která veřejnosti sdělila, že jsou všechny Jokerovy scény dotočeny.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Oct2017/2053592.jpg?d41d

Heath Ledger získal po své smrti za účinkování v Temném rytíři celkem 32 ocenění, včetně Oscara za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli a Zlatého Glóbu. Diváci i přes své počáteční nářky milovali Ledgerovo ztvárnění ikonické postavy Jokera a dokonce křičeli, že se jedná o absolutně nejlepší herecký výkon v této roli. Už bylo pozdě. Herec nikdy neměl možnost se dozvědět, jak moc předčil očekávání diváků a jak moc ho v roli Jokera publikum milovalo.

Postavu Jokera v podání Heatha Ledgera si můžete připomenout v neděli 8. října ve 20 hodin na Nova Cinema.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

BATMAN ZAČÍNÁ: Kdo měl původně hrát hlavní roli? S touto volbou byste asi spokojení nebyli!

18 MRTVÝCH! Některé statistiky filmu Batman se vrací nahání hrůzu. Máte strach už nyní?

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek