Dejdar, Krajčo, Nohavica. Strany vábí na známé tváře

Volby do Senátu - volební místnost - 2

Když se česká celebrita veřejně přihlásí k podpoře jedné strany, může očekávat ostré reakce od fanoušků i kolegů. Možná i proto je jich před letošními volbami méně než je obvyklé.

Letos je výjimkou herec Martin Dejdar, ten bude doprovázet předsedu ODS po celé republice. Zpěvák a herec Richard Krajčo je pro změnu spojován s Agrofertem a ten je zase spojen s lídrem hnutí ANO. A k Andreji Babišovi má blízko i zpěvák Michal David, který zpíval i na jeho svatbě.

Zpěvák přitom v minulosti podporoval sociální demokracii. Ta zatím přehled známých tváří, které ji podporují, nezveřejnila. S hnutím Svoboda a přímá demokracie zase podle jejího lídra sympatizuje zpěvák Jarek Nohavica.

I TOP 09 v minulosti podporovala řada umělců. Letos jim předvolebním klipem vyjádřil podporu například herec Petr Čtvrtníček. Lidovce si zase vybral herec a ředitel divadla Jan Hrušínský.

Podpora politických stran je například ve Spojených státech veřejným tématem. Republikány podporují dlouhodobě například Clint Eastwood nebo Bruce Willis. Naopak modré srdce demokratů mají zpěvačka Katy Perry nebo oscarový herec Leonardo di Caprio.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek