Další ohniska ptačí chřipky: Našli ji i v chovu, kde už jednou byla!

Veterináři bojují s ptačí chřipkou na Chomutovsku

Veterináři se chystají utratit zhruba 50 kusů drůbeže z neregistrovaného malochovu v Hlásné Třebani. Podle našich informací majitel našel v sobotu osm uhynulých kusů drůbeže. Možnou příčinu vidí v nakažení od volně žijících kachen a labutí, které se vyskytují v blízkosti jeho domu.

Odborníci v pondělí plánují také kolem pěti o víkendu zjištěných ohnisek vytyčit ochranná a dozorová pásma, kde má být také zpřísněn veterinární dozor. V ochranném pásmu je nutné sečíst ptáky v malochovech i komerčních chovech.

Obce musí zajistit likvidaci drůbeže a také uhynulých volně žijících ptáků. V dozorovém pásmu musejí mít obce k dispozici soupis komerčních chovatelů drůbeže. V sobotu by mělo začít také vybíjení 20 tisíc kusů drůbeže v Blatné. Během epidemie ptačí chřipky už veterináři utratili zhruba čtyřicet tisíc ptáků.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek