Další Čech do NHL? V zámoří je zájem o obránce Jana Ruttu!

Jakub Jeřábek

V NHL si od nadcházející sezony může zahrát obránce Jakub Jeřábek, který podepsal smlouvu s Montrealem. Do San Jose údajně odchází Radim Šimek, jehož přestup však ještě nebyl oficiálně potvrzen. K těmto zadákům se teď má přidat i Jan Rutta.

Jan Rutta, který zažil povedenou sezónu s Chomutovem a byl povolán na mistrovství světa, by měl zažít největší přestup své kariéry. Americká média uvádí, že o jeho služby stojí Edmonton a Calgary. Informaci už uvedl také zpravodaj z televize TSN Darren Dreger.

S Chomutovem se Rutta letos dostal až do semifinále playoff extraligy a poprvé si zahrál na mistrovství světa. V Chomutově nastoupil v letošní sezoně celkem k 63 zápasům, připsal si v nich 45 bodů (10+35). Na mistrovství světa odehrál všechna utkání a vstřelil dokonce i jeden gól.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek