Dají Mourinhovi zapravdu? Chystá se revoluce v anglickém fotbale!

Za vším hledej peníze. I proto se hraje v Anglii skoro nepřetržitě a to i o vánočních svátcích. Teď má být ale všechno jinak. Vedení Premier League otevřeně mluví o zimní přestávce, která je normální věcí ve všech ostatních ligových soutěžích Evropy.

„Premier League už několik měsíců diskutuje s Fotbalovou asociací uspořádání více než přetíženého kalendáře Premier League a dalších soutěží. Snažíme se spolupracovat, abychom mohli dát hráčům aspoň nějakou přestávku a soutěž dál zůstala přitažlivá,“ uvedlo vedení ligy ve svém prohlášení.

Jasné je ale to, že až do konce roku 2019 se nic měnit nebude. Do té doby jsou už nasmlouvaná televizní práva i počty zápasů v určitých obdobích.

„Za předpokladu, že se v kalendáři objeví prostor, jsme v zásadě otevření praktickým řešením,“ stojí dále ve zprávě.

Vedení Premier League tak v podstatě dává zapravdu José Mourinhovi, který kritizoval neuvěřitelné množství zápasů, jenž musí jeho tým v sezoně odehrát. „Nemyslím, si, že za těchto podmínek mohou být anglické týmy dlouhodobě úspěšné v evropských pohárech. Kluby ze Španělska, Německa, Francie či Itálie mohou čerpat síly v zimní pauze,“ myslí si kouč Manchesteru United.

Vypadá to ale, že v Anglii se pauza udělá v průběhu ledna či února v návaznosti na mistrovství Afriky, odkud pochází spousta hráčů ligy. Prosincové termíny jsou pro televize kvůli vánočním svátkům hodně atraktivní.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek